لباس زنان بختیاری

لباس زنان بختیاری

لباس زنان بختیاری نیز مانند سایر لباس های محلی دارای رنگهای متنوع و بسیار زیبا است. لباس زنان بختیاری از قسمت های مختلفی تشکیل شده است.
لچک (lachak) : زنان بختیاری به گیسوان خود «لچک» می بندند که از یک نوار مخملی سبز پر رنگ یا اناری ۴ سانتیمتر در ۱۲ سانتیمتر تشکیل شده روی سرو گوش را می پوشاند که به آن یک پارچه از هر نوع دوخته شده که تا پس گردن می رسد. درون نوار با این پارچه آستر دوزی شده و لبه بیرونی آن با قطعات کوچک شیشه ای (“منجق monjog ” ،”الماس نما – almas nama” )مزّین شده است که اینها روی مخمل به شکل گلهایی دوخته شده اند. در گوشه آزاد آن دو عدد بند دوخته شده که در زیر چانه به هم گره می خورد. در قدیم زنانی که از خانواده های غنی تر بودند جلو لچک را سله دوزی می کردند که جلوه زیبایی به لچک می داد و این نوع، به لچک ریالی معروف بود.
 ادامه مطلب


حلقه های نامزدی زیبا

حلقه های نامزدی زیبا

نامزدی و ازدواج یکی از اتفاقات مهم در زندگی هر فردی است و انتخاب حلقه نیز یکی از مشکل ترین موارد آن است. امروز قصد داریم عکس هایی از حلقه های نامزدی را در اختیار عروس خانم های جوان قرار دهیم تا این انتخاب سخت را راحت تر کند.ادامه مطلب


طراحی های جدید ناخن

طراحی های جدید ناخن

یکی از خوبی های هنر این است که هر زمان می توان چیز جدیدی از آن بیرون آورد و روش های جدید را برای خلق آثاری نو به کار برد.

 
لاک زدن هم جزو آن دسته از هنرهایی است که می توان با کمی خلاقیت، طرح های فوق العاده زیبایی از آن خلق کرد. اگر رنگ های آرام و خنثی را می پسندید یا اگر عاشق طرح های گلدار هستید، طرح های لاکی که در اینجا برایتان آورده ایم، بسیار مناسب شما خواهند بود. به سادگی از آنها ایده بگیرید و زیباتر از همیشه بدرخشید.ادامه مطلب


لاغری به سبک جنیفر لوپز

لاغری به سبک جنیفر لوپز

تناسب اندام جنیفر لوپز مطمئنا راز و رمزی دارد . این خواننده و بازی بازیگر هالیوودی با برنامه غذایی و رژیم لاغری خاص و انجام منظم حرکات ورزشی به اندامی متناسب دست پیدا کرده است که خودش در مصاحبه با یکی از مجلات ماهانه آنها را عنوان کرد. در ابتدا به عنوان یک خواننده شاید با خود فکر کنید که این نکات بسیار ساده هستند ولی جنیفر لوپز در تازه ترین مصاحبه ی کاملش در رابطه با روش های لاغری سریع خود بعد از زایمان و برنامه غذایی ثابتش برای حفظ تناسب اندام این نکات را اصلی ترین و موثرترین روش های کاهش وزن و حفظ تناسب اندام خود معرفی کرده است.
 ادامه مطلب


لباس زنان ترکمن

لباس زنان ترکمن

زنان ترکمن، پوشاک زیبایی دارند که از لحاظ برش ساده؛ اما چشم گیر است. آنان مهارت خاصی در زمینه ی هنرهای قالی بافی، ابریشم بافی، سوزن ‎دوزی، نواربافی، قیطان بافی و جاجیم ‎ بافی داشته و در مناطق روستایی، بیش تر کاموابافی، پوستین دوزی، سکه ‎ دوزی و حصیربافی در بین زنان ترکمن رایج است. پوشاک زنان ترکمن، مملو از نماد و نشانه هایی است که به آن منطقه و ساکنان آن اختصاص دارد و با نشانه هایی که در ذهن بیننده می گذارند، تصویر روشنی از هویت خویش برمی ‎انگیزند. پوشاک هر گروه و منطقه ‎ای با زبان رمزآمیز خود با مردم سخن می ‎گوید و پیامی روشن، به ذهن تماشاگر متبادر می کند. پوشاک زنان ترکمن بسیار متنوع است و این تنوع، فلسفه ‎ی خاصی دارد که با دوره های سنی آنان مرتبط است.
در کل، لباس زنان ترکمن را می ‎توان به چهار دسته تقسیم کرد:
- لباس منزل؛ بسته به سن افراد، شکل آن تغییر می کند.
- لباس کار؛ هنگام پختن نان و در حین انجام کارهای کشاورزی استفاده می شود.
- لباس شهر؛ هنگام خروج از منزل و برای خرید از بازار پوشیده می ‎ شود.
- لباس تشریفات؛ هنگام شرکت در مراسم، جشن ‎ها و اعیاد بر تن می ‎شود.ادامه مطلب


انتخاب لباس به سبک بازیگران مشهور

انتخاب لباس به سبک بازیگران مشهور

برای همه ما اتفاق افتاده که در زمان انتخاب و خرید لباس گیج می شویم و نمی دانیم چه نوع لباس و طرحی را براساس هیکل انتخاب کنیم. امروز قصد داریم سبک انتخاب لباس بازیگران مشهور را براساس نوع هیکل بررسی کنیم.
 ادامه مطلب


رنگ و شخصیت شما

رنگ و شخصیت شما

سبز: کنجکاوی
در حال حاضر پر طرفدارترین رنگ برای دکوراسیون سبز است که مظهر طبیعت است. برای چشم، سبز ملایم ترین رنگ است و می تواند قدرت دید را افزایش دهد. رنگ سبز نشاط آور و آرامش بخش است. مردم انتظاردارند افرادی که در تلویزون ظاهر می شوند در ” اتاقهای سبز رنگ” باشند تا آرامش یابند. بیمارستانها اغلب ازرنگ سبز استفاده می کنند چون این رنگ به بیماران آرامش می دهد.در قرون وسطی پرندگان سبز رنگ بودند که مظهر باروری است سبز تیره مربوط به مردان و محافظه کارانه است و نشان دهنده ثروت است.
رنگ سبز طبیعت و تازگی است. اگر به این رنگ علاقه دارید زندگی با شما آسان است. نقطه اشتراک فراوانی با افراد علاقه مند به رنگ پرتقالی دارید روابط شما با دیگران بر پایه ی اصول و قرارداد است. دوست ندارید که در زندگیتان حوادثی به وقوع پیوندد اما کنجکاوانه به ماجراهای زندگی دیگران توجه دارید.
 ادامه مطلب


فصل پاییز و آرایش این فصل

فصل پاییز و آرایش این فصل

پاییز همیشه همراه خود رنگ‌های گرم می‌آورد و سایه‌های آرایش این فصل: قرمز، ارغوانی تیره، طلایی، سیاه و شرابی همه نشان دهنده رنگ‌های طبیعت هستند. در این فصل برای متفاوت جلوه کردن، انتخاب‌های متفاوتی خواهید داشت.

 ادامه مطلبصفحه 1 از 2