تزیین سفره هفت سین

تزیین سفره هفت سین

در سفرهٔ هفت سین معمولاً هفت جزء یا بیشتر که با حرف سین آغاز می‌شوند قرار می‌گیرد که معمولاً از مجموعهٔ زیر انتخاب می‌شوند: سیر، سیب، سبزه، سنجد، سرکه، سمنو، سماق، سنبل، سکه، سپند، سپستان، سوهان، سوسن، سرمه، سنگک، سبزی، سیاهدانه. از این سین‌ها (و نیز اجزاء دیگر این سفره) معمولاً به نماد مفاهیمی چون نوزایی، باروری، فراوانی، ثروت، و مانند آنها یاد می‌شود. بعضی نیز این اجزاء را به خدایان ایران باستان، بالاخص آناهیتا و سپندارمذ، ایزدبانوهای آب و خاک، نسبت می‌دهند.
 

ادامه مطلب


آشپزخانه زیبا

آشپزخانه زیبا


امروزه اغلب افراد به دنبال دکوراسیون های مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه منزل خود هستند ولی با این وجود باز هم افرادی پیدا می شوند که تمایل دارند از سبک های کلاسیک و سنتی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزل خود استفاده نمایند.

ادامه مطلب


چگونه خانه زیبا داشته باشیم؟

چگونه خانه زیبا داشته باشیم؟

براساس معني مندرج در لغت نامه آكسفورد، دكوراسيون داخلي عبارت است از: «هماهنگ سازي طراحي شده براي به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثيه و ساير اشياء در يك اتاق يا ساختمان به صورت هنرمندانه».
با اين حساب همه ما هنگامي كه خانه خود را تزئين و درباره بهترين چيدمان مبلمان منزل‌مان فكر مي‌كنيم، نقش يك دكوراتور داخلي را بر عهده مي‌گيريم. با اين‌همه، دكوراسيون داخلي همانند ساير هنرها، داراي سبك و ريزه‌كاري‌هاي متفاوتي است كه براساس سليقه‌ها و نيازهاي دوران، دستخوش تغيير مي‌شوند.

ادامه مطلب


جدید ترین روتختی های سال96

جدید ترین روتختی های سال96

جدید ترین مدل ها و طرح های زیبا از روتختی که مناسب برای انواع تخت خواب تک نفره ،تخت خواب دونفره شیک و متناسب با ابعاد تخت دو نفره و تک نفره در سایت چارقد دات موجود می باشد.جنس این روتختی های زیبا بسیار عالی و با ماندگاری طولانی است.

ادامه مطلب


طرح های متنوع فرش دستباف اصیل ایرانی

طرح های متنوع فرش دستباف اصیل ایرانی

 قدمت فرشبافی ایرانیان به حدود 2 تا 3 هزار سال قبل از میلاد می‌رسد. در حفاری‌های شهر سوخته و محوطه‌های باستانی بین‌النهرین، وسایل و ابزارآلات قالی‌بافی یافت شده که نشان از قدمت 4 تا 5 هزار ساله رواج این هنر کاربردی در ایران زمین دارد.
بخشی از قالی‌های دستباف پشمی، تقریبا قیمتی معادل یک قالی ماشینی با کیفیت معمولی دارد؛ البته شاید سنگین‌تر و زمخت‌تر به‌نظر بیاید ولی دوام بیشتری نسبت به قالی ماشینی دارد و با خرید آن نه تنها قدردان هنر و هنرمند تولیدکننده این صنعت بوده‌ایم، بلکه به سلامت خود هم کمک کرده‌ایم. چون فرش دستباف انرژی‌دهنده و ضدآلرژی است .
 

ادامه مطلب


7 ترفند غیر منتظره در دکوراسیون

7 ترفند غیر منتظره در دکوراسیون

خارج شدن از قلمرو رنگ های خنثی و خاموش شاید کمی وحشتناک به نظر برسد، اما بازی کردن با رنگ ها و ساخت ترکیب های غیر منتظره می تواند بسیار عالی شود.  در این مطلب می خواهم ترکیب رنگ های غیر منتظره ای را به شما معرفی کنم که هفت متخصص طراحی دکوراسیون آنها را تایید و توصیه کرده اند... 

ادامه مطلب

صفحه 1 از 2