روز مادر یک روز یا همه روزها

روز مادر یک روز یا همه روزها

مادر ، واژه ای که همه ما با آن آشنا هستیم و اگر او نباشد نه به دنیا می آییم و نه می توانیم به خوبی بزرگ شویم. محبتی که یک مادر به فرزندش دارد هیچ کجای دیگر نمی توان پیدا کرد ، به خصوص ما ایرانی ها که بسیار به مادران خود وابسته و بسیار آنها را دوست داریم . به پاس قدردانی از مادران عزیز در همه ی کشورهای جهان یک روز به روز مادر تخصص دارد و آن روز را همه جشن می گیرند . در ایران هم این روز بزرگ با ولادت حضرت فاطمه (س) همراه است.
 

ادامه مطلب


چهارشنبه  سوری ایمن

چهارشنبه سوری ایمن

چهارشنبه سوري ، رسم ديريني است که ايرانيان در طول سال ها با آتش بازي و رسومي مثل قاشق زني و پريدن از روي آتش آن را حفظ کرده اند. اين شب بر اساس اين سنت، شب گرفتن سرخي ها به عنوان سمبل نشاط و شادي و شب وانهادن زردي هاي سستي و غم است.ترديد نيست كه ريشه و اصل اين مراسم به ايرانيان عصر باستان ميپيوندد. اين رسم شايد يادگار دين زردشت باشد. چند سالي است که بر اين سنت هاي لطيف ايراني، انفجار و نارنجک و مواد محترقه هم اضافه شده و آنقدر فراگير، که لطافت و صميميت اين سنت تاريخي را تحت الشعاع قرار داده است.
اين سالها شب چهارشنبه سوري تقريبا از يک ماه قبل آغاز مي شود و مي رود تا کم کم سنت ديرين ايراني در هياهوي انفجار ها از بين برود. بيائيد نگذاريم در اثر هيجانات متفاوت اصالت تاريخي آن از بين برود. در حقيقت دو خطر چهار شنبه سوري را تهديد مي کند يکي خطرات جاني در اثر انفجار و يکي خطر از بين رفتن اين سنت تاريخي.
 

ادامه مطلب


سال96 سال خروس

سال96 سال خروس

حتما تا حالا خیلی دیده و شنیده اید که نام سالها را به نام حیوانی نسبت می دهند و برای شخصیت متولدین هر سال ویژگی های منحصر به فردی را نیز ذکر می کنند. همچنین در طول قرن های متمادی، نام ماه های سال شمسی نیز بر اساس تقویم "سریانی" نام حیوانی بوده است.
سال 1396 سال خروس است. ويتنامي ها ترجيح مي دهند اين نماد را جوجه بنامند كه البته متولدان اين سال هرگز آن را نمي پسندند؛ بنابراين ما نيز مانند ژاپني ها از واژه خروس استفاده مي كنيم، خروس موجودي خيال باف است و خود را تافته جدا بافته مي داند و دوست دارد همه از او تعريف و تمجيد كنند.
 

ادامه مطلب


رازهای همسرداری موفق

رازهای همسرداری موفق

به تابلوهای موفقیت که می رسید، معمولا چند کلمه کلیدی مشترک روی همه آنها می بینید اما خیلی از افراد می خواهند بدون عمل به آنها در زندگی پیروز شوند. رسیدن به قله پیروزی و موفق شدن در زندگی فراز و نشیب هایی دارد که هر کس با توجه به ویژگی شخصیتی، توانمندی ها، استعدادها و خودباوری لازم است مسیر مناسبی را انتخاب کند تا این پله ها را گام به گام پیش برد.
توصیه هایی به مردان برای همسرداری موفق
 
-مرد، ستون خانواده است و مهم ترین نقش او ایجاد امنیت و حمایت است. رفاه روانی مهم ترین خواسته زن از مرد است؛ بنابراین شما باید شوهری باشید که به همسرتان حس امنیت می دهید
 

ادامه مطلب


سبزه ماش برای سفره هفت سین

سبزه ماش برای سفره هفت سین

سبزه عید  یکی از مهم‌ترین اجزای سفره هفت سین است که می‌توان آن را با انواع بذرهای لعاب دار و یا بذرهای سخت تهیه کرد. سبزه نماد شادابى و سرسبزى و نشانگر زندگى بشر و پیوند او با طبیعت است. سبزه عید همچنین نشانه خرمی وشادابی وخوش اخلاقی است. سبزی با خود شادابی نیکویی و زندگی را به همراه می آورد. رنگ سبز ارتعاش افکار ما را موزون نگه میدارد و به ما آرامش می‌دهد

ادامه مطلب


جاذبه های گردشگری ترکیه

جاذبه های گردشگری ترکیه

ترکیه پر از مقصدهای گردشگری برای توریست های دنیا است. از گنبد و مناره های استانبول گرفته تا ویرانه های رومی در کرانه های غربی و جنوبی، از سواحل آنتالیا و گردشگاه های مدیترانه ای تا کوه های مه آلود دریای سیاه شرقی.
کشور مسلمان و اروپایی- آسیایی
کشور با سواحل زیبا و مراکز خرید هیجان انگیز
کشور قهوه ترک
طبق آمار سازمان جهانی جهانگردی UNWTO جزء سه مقصد برتر گردشگری ایران و ده کشور توریستی دنیا محسوب می شود.
 

ادامه مطلب


طرز تهیه شیرینی نخودچی بدون فر

طرز تهیه شیرینی نخودچی بدون فر

برای من عیده و شیرینی نخودچیش. خوش عطر، خوشرنگ و خوشمزه دیگه از شیرینی چی می خواین؟ این شیرینی کاملا ایرانیه و اصلا جاهای دیگه ی پخته نمی شه، اسم اصلیش "نان نخودچیه" و از شیرینی های اصیل قزوینه. کسانی که منع مصرف گلوتن و لاکتوز دارن هم می تونند از این شیرینی لذت ببرند. مواد اولیه ی این شیرینی بسیار ساده ولی کیفیتش خیلی مهمه. پخت این شیرینی یه مقدار وقت گیره ولی با بوجود اومدن فرمول های عجیب و غریبی که قنادی ها ازش استفاده می کنن پخت نخودچی خونگی واجب تر شده. این چند تا نکته رو رعایت کنید تا یه نخودچی عالی داشته باشید:

ادامه مطلبصفحه 1 از 6