مبارزه با خشکی پوست دست در حال و هوای پاییز

مبارزه با خشکی پوست دست در حال و هوای پاییز

برای بسیاری از افراد این سوال است که چگونه با خشکی پوست دست در زمستان مبارزه کنیم؟ شاید برای شما هم این موضوع سوال باشد پس با ما نیز همراه باشید.در فصل پاییز و زمستان پوست دست و حتی پا دچار خشکی و زبری می‌شود. بسیاری از بانوانی که خانه دار هستند و تماس بیشتری با آب مخصوصا اب سرد دارند بیشتر دچار خشکی پوست می‌شوند , حتی بانوان شاغل اگر از مرطوب کننده دست استفاده نکنند بیشتر در معرض هوای ازاد هستند و دچار خشکی و زبری پوست دست و صورت می‌شوند.

ادامه مطلب

چگونه صورتی چاق و زیبا داشته باشیم

چگونه صورتی چاق و زیبا داشته باشیم

خاک رس باعث تحریک گردش خون، پاک کردن سموم پوستی و تصفیه کردن بافت‌های پوست می‌شود. خاک رس به از بین بردن لکه‌‌های پوستی نیز کمک می‌کند. نوع خاک رس باید با نوع پوست شما مطابقت داشته باشد؛ چرا که هر نوع از خاک رسی دارای خواص مختلفی است که سبب ایجاد واکنش‌های متفاوتی در پوست می‌شود.

ادامه مطلب

تاریخچه هنر نقره کاری

تاریخچه هنر نقره کاری

بشر از چهار هزار سال ق.م،پس از کشف طلا،با کاربرد نقره آشنا بوده است.نقره فلزي است که مانند طلا و مس به صورت خالص در طبيعت موجود است،ولي بيشترين مقدار آن از سنگ معدن استخراج مي شود.آثار کشف شده در تپه هاي سيلک کاشان متعلق به هزاره چهارم ق.م،يادآور اين نکته است که مردم اين ناحيه از ايران با کاربرد اين فلز پالايش و ساخت اشياء سيمين،آشنايي کامل داشته اند.معادن بسياري در نقاط مختلف ايران داراي سنگ نقره هستند،از جمله:معادن نخلک در ميانه کوير لوت در شمال انارک،که در زمان ساسانيان از محصول آنها به ويژه در ساخت ظروف سيمين استفاده مي شد.هنر نقره کاري در عصر ساسانيان رونق بسيار داشت.از مقايسه اشياء مکشوفه ساساني با کارهاي مشابه همعصر خود در بيزانس و روم،استنباط ميشود که اين دو هنر در تکنيک کار و اسلوب ساخت،نبايد تفاوت چنداني با يکديگر داشته باشند.نقره کاران ساساني سه روش زيرين را در ساخت ظروف به کار مي برده اند:
1- ساخت اشياء نقره به وسيله چکش کاري
2- هنر فلزکاري ريختگي در اشياء سيمين
3- ساخت ظروف آستردار

ادامه مطلب

لباس زنان بختیاری

لباس زنان بختیاری

لباس زنان بختیاری نیز مانند سایر لباس های محلی دارای رنگهای متنوع و بسیار زیبا است. لباس زنان بختیاری از قسمت های مختلفی تشکیل شده است.
لچک (lachak) : زنان بختیاری به گیسوان خود «لچک» می بندند که از یک نوار مخملی سبز پر رنگ یا اناری ۴ سانتیمتر در ۱۲ سانتیمتر تشکیل شده روی سرو گوش را می پوشاند که به آن یک پارچه از هر نوع دوخته شده که تا پس گردن می رسد. درون نوار با این پارچه آستر دوزی شده و لبه بیرونی آن با قطعات کوچک شیشه ای (“منجق monjog ” ،”الماس نما – almas nama” )مزّین شده است که اینها روی مخمل به شکل گلهایی دوخته شده اند. در گوشه آزاد آن دو عدد بند دوخته شده که در زیر چانه به هم گره می خورد. در قدیم زنانی که از خانواده های غنی تر بودند جلو لچک را سله دوزی می کردند که جلوه زیبایی به لچک می داد و این نوع، به لچک ریالی معروف بود.
 

ادامه مطلب

حلقه های نامزدی زیبا

حلقه های نامزدی زیبا

نامزدی و ازدواج یکی از اتفاقات مهم در زندگی هر فردی است و انتخاب حلقه نیز یکی از مشکل ترین موارد آن است. امروز قصد داریم عکس هایی از حلقه های نامزدی را در اختیار عروس خانم های جوان قرار دهیم تا این انتخاب سخت را راحت تر کند.

ادامه مطلب

طراحی های جدید ناخن

طراحی های جدید ناخن

یکی از خوبی های هنر این است که هر زمان می توان چیز جدیدی از آن بیرون آورد و روش های جدید را برای خلق آثاری نو به کار برد.

 
لاک زدن هم جزو آن دسته از هنرهایی است که می توان با کمی خلاقیت، طرح های فوق العاده زیبایی از آن خلق کرد. اگر رنگ های آرام و خنثی را می پسندید یا اگر عاشق طرح های گلدار هستید، طرح های لاکی که در اینجا برایتان آورده ایم، بسیار مناسب شما خواهند بود. به سادگی از آنها ایده بگیرید و زیباتر از همیشه بدرخشید.

ادامه مطلب

لاغری به سبک جنیفر لوپز

لاغری به سبک جنیفر لوپز

تناسب اندام جنیفر لوپز مطمئنا راز و رمزی دارد . این خواننده و بازی بازیگر هالیوودی با برنامه غذایی و رژیم لاغری خاص و انجام منظم حرکات ورزشی به اندامی متناسب دست پیدا کرده است که خودش در مصاحبه با یکی از مجلات ماهانه آنها را عنوان کرد. در ابتدا به عنوان یک خواننده شاید با خود فکر کنید که این نکات بسیار ساده هستند ولی جنیفر لوپز در تازه ترین مصاحبه ی کاملش در رابطه با روش های لاغری سریع خود بعد از زایمان و برنامه غذایی ثابتش برای حفظ تناسب اندام این نکات را اصلی ترین و موثرترین روش های کاهش وزن و حفظ تناسب اندام خود معرفی کرده است.
 

ادامه مطلب


صفحه 1 از 19